Time Lapse Türkiye

Time lapse tekniğine dair her şey!

Yapı, inşaat “time lapse” çalışmalarına büyük çözüm İKM!

ikm-produksiyonKısa zaman aralıklarını anlatan time lapse çalışmaları genelde sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Fakat işin içine haftalar, aylar hatta yıllar girdiği zaman sadece bir kamera ve tetikleyicinin yeterli olmadığını görüyoruz. Böyle durumlarda karşımıza pek çok sorun çıkıyor. Öncelikle enerji sorunu çok önemli, time lapse çalışması boyunca kurulan sistemlere kesintisiz enerji verebilmek çok önemli ve şantiye alanlarında bu çok büyük bir problem haline geliyor.  Bir diğer sorun da depolama. Alana kurulacak sistemlerden her gün yüzlerce megabyte veri gelecek ve bunları eksiksiz, kayıpsız depolamak gerekiyor. Tabi sorunlar bunlarla da bitmiyor…

 

Alanda aylarca, yıllarca kalacak sistemlerin iklim şartlarına uygun tasarlanmış ve bu iklim şartlarından etkilenmeyecek şekilde dizayn edilmiş olması da çok önemli.  Tabi bu çalışmayı keyfi değil de para kazanmak için yapıyorsanız müşterinize de günlük olarak çekilen fotoğrafları göstermeli, beğendiklerini indirmesini sağlamalısınız. Tüm bunları düşündüğünüzde de profesyonel bir destek şart gibi görünüyor. Ülkemizde bu imkanlar hem hizmet verme şeklinde hem de satış yoluyla gerçekleşmekte. Satış yoluyla yapılan çalışmalar genelde problemlerle geri dönüyor. Çünkü stabil olmayan sistemler, biraz da şişirilerek (olmayan özellikler varmış gibi gösterilerek) pazarlanıyor. Bu sistemi alan firmalar da sorunla karşılaştıklarında, sistemi aldıkları firmaya yüklü miktarda hizmet bedeli ödemek zorunda kalıyorlar. Ayrıca satın alma yolunu seçen şirketler, “satın alalım, başka inşaatlarda da kullanırız” mantığıyla hareket ediyorlar ama işin aslı öyle değil. İnşaat alanında 1 sene geçiren sistemin zaten iklim şartlarından dolayı, ilk kurulduğu zamanki stabilitesini ve verimliliğini kaybettiğinden, bir başka inşaatta kullanılması pek de mümkün olmuyor. Bu da sizi tekrar başka arayışlara sürüklüyor ve almış olduğunuz sistem işe yaramaz şekilde elinizde kalıyor. Oysa sistem almak yerine hizmet almak çok daha mantıklı bir seçim. Hizmet sisteminde,  inşaat alanına sistemler kuruluyor, kuran şirket belli periyotlarla kontrollerini yapıyor, sistemden kaynaklanan problemleri herhangi bir ücret talep etmeden kendi bünyesinde çözüyor. Ayrıca bu sistemleri kuran kişiler genelde görsel profesyoneller olduğu için, ışık yönü, günün saati, zaman aralığı gibi konulara hakim kişiler. Doğru kadrajı ve doğru zaman aralığını belirleyip, sonuç ürünün kalitesini de yükseltiyorlar. Oysa satın alma yönteminde, ürünü satın aldığınız için, zaman aralıklarını, kadrajları her şeyi kendiniz belirlemelisiniz. Herkesin görsel yeteneği olsaydı bu dünyada güzel sanatlar fakülteleri olmazdı herhalde. Bu nedenle de hizmet almanız dışında kimden hizmet aldığınız da büyük önem kazanıyor. Bir inşaat mühendisinin konuya bakışı ile, güzel sanatlar yahut görsel sanatlar mezunu birinin konuya bakışı elbette aynı olamaz. Tüm bunları göz önünde bulundurunca yıllardır time lapse tekniğinde hizmet veren, bilgili, eğitimli bir ekiple çalışmak elbette mantıklı olacaktır.

İşte size çözüm : İstanbul Kurgu Montaj Prodüksiyon LTD. ŞTİ.

Bu ekip, yıllardır time lapse tekniğini başarıyla uyguluyor ve yapı sektörünün devlerine time lapse projeleri sunuyor. Genelde satma yolunu değil, hizmet verme sistemini kullanıyorlar çünkü bu ekip yıllarca televizyon sektöründe çalışmış, ödüllü belgesellere imza atmış, ödüllü fotoğraflar çekmiş görsel profesyonellerden oluşmakta. Bu ekibin çalışanları hem sahadaki işi biliyor, hem de masa başındaki işi biliyor. Dolayısıyla bir sorunla karşılaştığınızda anında çözüm bulunuyor. Uzun soluklu inşaat çalışmaları için özel tasarım, iklim şartlarına dayanıklı sistemleriyle 4K ve üzeri proje üretiyorlar, online takip sistemi ile, müşteriler çalışmayı anlık olarak takip ediyorlar. Ayrıca bu ekip kısa süreli time lapse çalışmaları da yapmakta. Kendi tasarımları özel sistemleriyle yurt dışındaki güzel örnekleri aratmayacak işler çıkartıyorlar.

Bilgi için

logo

web : istanbulkurgumontaj.com

Tel : 535 893 43 26 – 554 722 74 78

mail : istanbulkurgumontaj@gmail.com

iletişim formu : http://istanbulkurgumontaj.com/iletisim/