Ucuza hareket kazanın “Egg timer / mutfak zamanlayıcısı”

Şub 11, 2013 Yorum yok

Genelde sabit olan time lapse"Finding Portland" ile görsel şölen!. Devamını oku... » (zaman atlamalı fotoğrafçılıkYapı, inşaat "time lapse" çalışmalarına büyük çözüm İKM!. Devamını oku... ») çalışmalarımıza hareket katmak için bazen çok fazla para harcamak gerekiyor. Fakat bugün size, çok az para ve biraz da emekle timeTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » lapseTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » çalışmalarınıza nasıl hareket katacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Kullanacağımız ürünün adı “Egg timer” (mutfak zamanlayıcıTime lapse nasıl yapılır?. Devamını oku... »sı)

egg-timer-timelapseturkiyeMutfaklarda kullanılan bir tür zamanlayıcı olan egg timer(mutfak zamanlayıcısı), mekanik bir yapıİnşaat / yapı / fabrika "time lapse" işleri. Devamını oku... »ya sahip. Üzerinde 60 dakikaya kadar ayar yapılabilen göstergeler bulunuyor. Örneğin fırına börek attık ve bu böreğin fırında 20 dakika kalması gerekiyor. Egg timer’ı 20 dakika getirip bir köşeye bırakıyoruz. 20 dakika boyunca yavaşça hareket eden egg timer, 20 dakika sonunda zil çalarak bizi uyarıyor. Kısaca çalışma mantığı bu. Bizi ilgilendiren kısmı ise, mekanik yapısı ve yavaş hareketi.

Peki nasıl yapacağız?

Öncelikle bir egg timer bulmalıyız. Burayı tıklayıp nereden bulacağınıza bakabilirsiniz. Sonra da biraz işçilik uygulayıp, üzerine kamera bağlanabilir hale getirmeniz gerekecek.

Egg timer’lar (mutfak zamanlayıcısı), genelde çok sağlam yapıda olmazlar, bu nedenle egg timer üzerine DSLRDSLR fotoğraf makinesine basit "hack"ler!. Devamını oku... » bağlamak çok mantıklı olmayacaktır. Egg timer ile goproGoPro Hero 3 ve time lapse performansı. Devamını oku... » tarzı kameralar kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Ve son olarak, egg timer’la 60 dakika sınırınız olduğunu unutmayın. Daha fazla süreler için motorize bir ring’e ihtiyacınız var

Nasıl yapıldığını anlatan videoKüçük Organizasyonlarınıza çözümler. Devamını oku... » aşağıda.

Egg timer ile çekilmiş bir video

Time lapse tiyoları

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
No Responses to “Ucuza hareket kazanın “Egg timer / mutfak zamanlayıcısı””

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Bunları da okumak isteyebilirsinizclose