LRTimelapse ile time lapse artık daha kolay

Şub 17, 2013 Yorum yok

Bugün size time lapse tekniğini uygularken kullanabileceğiniz bir programdan, LRTimelapse‘tan bahsedeceğim. Time lapse tekniğini uygularken Quicktime, After Effects, Avid gibi pek çok program kullanıyoruz, fakat bu programların işi aslında time lapse değil. LRTimelapse ise tamamen bu iş için, yani time lapse için yapılmış bir program.

Programı kullanarak gündüz-gece, gece gündüz geçişlerinde ortaya çıkan flicker sorununu tek bir tıklamayla düzeltmek mümkün. Böylece bulb rampling araçları kullanmanıza gerek kalmıyor. Ayrıca programın raw desteği de var. 4k video desteği de sunan programın ücretli sürümünü alırsanız limitiniz kullandığınız bilgisayarın hafızası kadar oluyor. Yani limit-sizsiniz. Ücretsiz versiyonunda ise 400 imaj limitiniz var. Templates desteği de olan program için ücretli hazır template’lerden alabilirsiniz. Bu yazı kısa bir giriş niteliğinde olsun, ilerleyen günlerde detaylı incelemesini burada yayınlayacağım.

Web sayfası : http://lrtimelapse.com/
Ücretsiz sürümü indirmek için : http://lrtimelapse.com/files/LRTimelapse2.2.1_win.zip

LRTimelapse farkını görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

LRTimelapse kullanılarak yapılmış bir video

African Skies | lrtimelapse.com from gwegner.de on Vimeo.

Time lapse software

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
Comments are closed.