Şimşeği yakalamak “Lightning Trigger / Strike Finder”

Şub 08, 2013 Yorum yok

Konu dışı bir konuyla yine karşınızdayım. Bu kez “şimşek fotoğrafOptiğin büyülü dünyası "Tilt-Shift" ve Time Lapse. Devamını oku... »ı nasıl çekilir” sorusuna cevap arayacağız.

Peki gerçekten nasıl çekilir şimşek fotoğrafı?

Araştırma yaptığınızda madde madde anlatımlara rastlarsınız. “Tripodu şöyle koyun, diyaframınız şu açıklıkta olsun, enstantaneTime lapse ve stüdyo kullanımı. Devamını oku... » de böyle olsun, sonra deklanşöre basın” gibi. Tabi zamanTime lapse ve stüdyo kullanımı. Devamını oku... »ı da unutmamak gerekir, tek bir şimşek fotoğrafı için çok fazla zaman ve emek harcamanız gerekir.

Peki ben size, “o kadar uğraşmanıza gerek yok” desem?

lightning-trigger2-timelapseturkiye“Lightning Trigger /Strike Finder”

DSLRDSLR fotoğraf makinesine basit "hack"ler!. Devamını oku... » makinanıza bağlayıp kullanabileceğiniz bu aletle çok güzel şimşek fotoğrafları yakalamanız mümkün. Cihazdan çıkan kabloyu, tetikleyiciyi bağladığınız yere bağlayorsunuz, çalışma mantığı da tetikleyiciye benziyor zaten. TetikleyiciTime lapse nasıl yapılır?. Devamını oku... » zamana göre çekim yaparken, lightning trigger, ışığa göre çekim yapıİnşaat / yapı / fabrika "time lapse" işleri. Devamını oku... »yor. Yani cihaz, parlak ışık gördüğü anda “çat” diye çekiyor fotoğrafı, dolayısıyla beklemeye gerek kalmıyor. Hatta bu güzel sistemi makinanıza bağlayıp tüm şimşekleri bir araya getirip, sadece şimşeklerden oluşan bir time lapseTimeScapes ön sipariş!. Devamını oku... » çalışması yapmanız bile mümkün (güzel fikir).

Bu cihazlar sadece şimşek fotoğrafı da çekmiyor. Mesela lazerNero Trigger - İsviçre çakısı değil, Türk çakısı. Devamını oku... » özelliği ile hareket anında çekim yapabiliyor. Aşağıdaki örnekteki suya düşen damla fotoğraflarına bir bakın.

Cihaz intervalometre olarak da kullanılıyor, dolayısıyla timeTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » lapseTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » çalışmalarında da kullanabilirsiniz.

Ürünün fiyatı 200-300 $ arası, buyrun videosu da aşağıda.

Bu da çalışma videosu

Konu dışı bilgiler

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
No Responses to “Şimşeği yakalamak “Lightning Trigger / Strike Finder””

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Bunları da okumak isteyebilirsinizclose