Time Lapse Türkiye

Time lapse tekniğine dair her şey!

Yükselen Yıldız “HDR Time Lapse”

Fotoğrafçılıkla ilgilenen çoğu kişi HDR fotoğrafçılığa bulaşmış, ya çok sevmiş ya da nefret etmiştir. Nefret edenleri tekrardan geriye çağıran ise HDR time lapse tekniği olmuştur. Farklı pozlandırılmış 3 fotoğrafı birleştirerek yarattığımız gerçeküstü fotoğraflar, hdr time lapse tekniği ile hareket kabiliyeti de kazanınca, tekrar ele alınmış, tekrar ürünler verilmiştir. Önce “The Chapel” isimli HDR time lapse’e örnek teşkil edecek kısa filmimizi seyredelim.

 

 

Filmi seyrettik, nasıl gerçeküstü bir dünya yaratıldığını gördük. Peki nasıl yapılmış bu film, ne tür araç gereçler kullanılmış, hangi teknikler uygulanmış. Hemen kamera arkasını da seyredelim.

Gördüğünüz gibi aslında çok da basit bir iş değil, gerçek bir ekip çalışması, uzun uğraşların ürünü. Hareketli sahneler için dolly sistemler kullanılmış. Hatta astronomların kullandığı devşirme araçlar da gözünüze çarpmış olmalı. İlerleyen günlerde HDR time lapse tekniği ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğim, ama son olarak benim çok sevdiğim hdr time lapse bir videoyu sizinle paylaşmak istiyorum.