Time Lapse Türkiye

Time lapse tekniğine dair her şey!

İnşaat / yapı / fabrika “time lapse” işleri

IKM PRODÜKSİYON TIME LAPSE HIZMETI

Timelapseturkiye.com ve İKM Prodüksiyon olarak, time lapse işlerinizi (inşaat time lapse, fabrika inşaatları, konut projeleri, showroom’lar, organizasyon kurulumları, belgesel çekimleri, bitki gelişimleri, gök olayları vb.) yapıyoruz.

 

Detaylar

* DSLR yahut özel time lapse kameraları ile 4 mevsim kesintisiz çekimler.
* İstediğiniz sayıda kamera açısı
* Belirli aralıklarla yapılacak özel detay çekimleri (Özel şaryo sistemleri ve özel time lapse kafaları ile yapılan çekimleri kapsar)
* Dilerseniz online takip sistemi, dilerseniz belirli periyotlarda montajlanmış videonun teslimi.
* Ücretsiz hava çekimleri
* Proje sonunda istediğiniz uzunlukta çok açılı montajlanmış, müzikli / müziksiz video teslimi.

Time lapse yaptırmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenler

  • Güvenlik kameraları ile time lapse yaptırmak : Kesinlikle uzak durulması gereken konuların başında gelmektedir. Bazı müşteriler aynı anda hem time lapse, hem de alan gözlemek istemekteler. Fakat ikisi birbirinden tamamen farklı konulardır. Güvenlik kameraları yüksek çözünürlük sunsalar da bu, bir tür sanal çözünürlüktür.  Lakin küçücük sensörler ve lensler ile yüksek çözünürlük almak mümkün değildir. Güvenlik kameraları upscale işlemi yaparak küçük fotoğrafları büyütür. Ayrıca güvenlik kameraları ile time lapse yaparken kullanıcı alan gözlemek için de kullanacağından kadraj sürekli değişecek, bu telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Time lapse videodan bağımsız olarak düşünülmeli, kaliteli ve izlenebilir bir sonuç videosu için DSLR kamera kullanan sistemlere yönelmek gerekir. Ucuzdur mantığı ile güvenlik kamerasına yönelmek projenizi mahvetmek demektir.

  • İşi time lapse ve prodüksiyon olmayanlar : Uzak durmanız gereken bir diğer konu da budur. Time lapse paket halinde sunulan bir hizmettir. “4G kullanıyoruz, şu kadar sürede fotoğraf atıyoruz, güneş panellerimiz şu güçte, biz de inşaatçıyız gibi” söylemlerle karşınıza çıkanlar sizi kandırmaya çalışıyor olabilirler. Lakin müşteriyi ilgilendiren şey sistemlerin nasıl çalıştığından ziyade sonuç video olmalıdır. Time lapse tekniği için uygulayıcı olanlar işi fotoğraf ve video olan şirketlere yönelmelidirler. İnşaatçılar inşaat yapar video değil. İKM Prodüksiyon, ulusal kanal deneyimli, güzel sanatlar mezunu fotoğrafçılardan oluşmaktadır.

  • Ucuza kaçmak : Şirketler teklif toplarken genelde detaylara bakmadan ucuz olana yönelmektedirler. Fakat unutulmamalıdır ki ucuz olan her zaman iyi ve uygun değildir. Time lapse işi çok ucuz bir iş değildir. Bakım, mobil ağ, server, kurgu, montaj gibi pek çok kalemi olan bir hizmettir. Ucuza yönelip, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmamak için gelen teklifleri, kiminle çalıştığınızı iyi etüt etmelisiniz. Özellikle de işi video, prodüksiyon ve fotoğraf olmayanlardan uzak durmanız menfaatinize olacaktır. Çalıştığımız firmalar referansımızdır.

İletişim
Tolga Akbaş 0535 893 43 26
E-posta : istanbulkurgumontaj@gmail.com

web:

timelapseturkiye.com

ikmproduksiyon.com.tr

istanbulkurgumontaj.com

insaattimelapse.com

İletişim formunu da kullanabilirsiniz

 

Referans videolar