Time Lapse Türkiye

Time lapse tekniğine dair her şey!

GoPro Hero 3 ve time lapse performansı

Time lapse tekniğini dslr makinalarımızla, video kameralarımızla kullanabiliyorduk.  Gopro  Hero 3‘te aslında bir video kamera ama bence yeri diğerlerinden biraz ayrı bir ürün. Bu nedenle hero 3 için ayrı bir yazı yazmaya karar verdim.

Hero 3 fotoğrafta da görebileceğiniz gibi çok küçük bir ürün olmasına rağmen, yaptığı iş inanılmaz. Genelde extreme sporlarla ilgilenenlerin kullandığı bu cihaz, 4k video da kaydedebiliyor (4k 12.5 frame 2k 25 frame). Tek tek özelliklerini yazmaya gerek yok, merak edenler http://gopro.com/product-comparison-hero3-cameras adresinden tüm modellerine ve özelliklerine bakabilirler.  Bizi asıl ilgilendiren kısmı, sayfamızın da ana konusu olan “time lapse performansı”.

Time lapse özelliği Hero 3’ün tüm modellerinde (white edition, silver edition, black edition) bulunuyor.  0.5, 1, 2, 10, 30, 60 saniye aralıklarında çekim yapabilen Hero 3’ler maalesef bunun dışındaki zaman aralıklarına izin vermiyor. Yani dslr makinamıza bağladığımız tetikleyici gibi çok geniş bir zaman aralığına sahip değiliz Hero 3’lerde. Yine de time lapse için kullanabileceğiniz kaliteli ve sağlam bir ürün hero 3. ABD fiyatı 399$. Unutmatan hero 3, 60 metreye kadar su geçirmiyor (özel kabı ile). Sualtı çekimlerinde de kullanabilirsiniz.

 

Önce Hero 3’ün süper tanıtım videosunu izleyin, ardından da hero 3 ile yapılmış örnek time lapse çalışmalarını izleyebilirsiniz.