Google Earth Engine, çevre ve time lapse tekniği

May 26, 2013 Yorum yok

Time lapse"Finding Portland" ile görsel şölen!. Devamını oku... », bir çekim tekniği olmaktan öte artık çevreyle ilgili sorunların gözlenmesinde de kullanılıyor. Daha önceki bir yazımda EISEIS'i (Extreme Ice Survey) biliyor musunuz?. Devamını oku... » isimli kuruluşun küresel ısınmanın etkilerini timeTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » lapseTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » tekniğini kullanarak nasıl gösterdiğini anlatmıştım. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer bir çalışma bu kez Google’dan geldi. Google, projede NASA, TIME ve Amerikan Jeoloji Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yaparak Landsat uyduları ile çekilen 2 milyon kareyi bir araya getirdi. Google Earth Engine isimli çalışma 1984-2012 yılları arasında çekilmiş fotoğrafları time lapse tekniğiBBC'nin kullandığı time lapse teknikleri. Devamını oku... » kullanarak birleştirdi ve fiziksel değişimleri gözler önüne serdi. Sunulan bu bölgeler arasında ise Dubai’nin Yapay Adalar’ı, Las Vegas’ın şehirleşmesi, Amazon Yağmur Ormanları ve AlaskaEIS'i (Extreme Ice Survey) biliyor musunuz?. Devamını oku... » Columbia Buzulu gibi bölgeler yer alıyor.

Google Earth Engine’e http://earthengine.google.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Time lapse

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
Comments are closed.
Bunları da okumak isteyebilirsinizclose