Time Lapse Türkiye

Time lapse tekniğine dair her şey!

Gemi inşa sektörü ve time lapse

Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Fazıl Uzun, Türkiye’nin, Avrupa’nın yeni gemi inşa ve bakım onarım üssü olma yolunda ilerlediğini ve 2019’a kesinleşmiş 83 yeni inşa ve 32 tadilat projesiyle girdiklerini söyledi.

 

Yazıma bir haberden alıntı ile başlamayı uygun gördüm. 2019 tarihli bu haber ülkemizde gemi inşa sektörünün ne kadar önemli olduğunu gösterir niteliktedir.  Fakat gerek gemi inşa gerekse tadilat konusunda tanıtım eksiğinin olduğunu düşünüyorum. Süreç içeren, uzun süren işleri en iyi gösteren görsel dil “time lapse”tir. Fakat gemicilik sektörü bunu henüz tam anlamıyla keşfetmiş değil. Yurtdışında ise tam tersi bir durum söz konusu. Gemiler inşa edilirken time lapse tekniği kullanılarak tüm süreç görüntüleniyor ve sonuç videolar sosyal medyada milyonlarca kez izleniyor. Örneğin aşağıdaki video neredeyse 5 milyon kez izlenmiş.

 

 

Ülkemizde de bu kalitede time lapse uygulayan firmalar mevcut. Örneğin gemi inşa sektöründeki deneyimiyle ön plana çıkan İKM Prodüksiyon (TEL : 0850 304 27 75). Gerek Altınova’daki çalışmaları, gerekse Tuzla’daki çalışmaları olsun işin hakkını veriyorlar.

Time lapse, gemi inşa sektörü için en iyi tanıtım aracıdır. Ayrıca arşiv niteliği taşıması açısından da size önemli katkıları vardır.  İnşasını yaptığınız gemiler hatıralarda kalmasın. Gelin time lapse tekniğini kullanarak bu süreci ölümsüz hale getirelim.

İKM Prodüksiyon!dan örnekler

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=odwWGKtLbIk

 

Tolga AKBAŞ