Yükselen Yıldız “HDR Time Lapse”

Ara 21, 2011 Yorum yok

FotoğrafOptiğin büyülü dünyası "Tilt-Shift" ve Time Lapse. Devamını oku... »çılıkla ilgilenen çoğu kişi HDR fotoğrafçılığa bulaşmış, ya çok sevmiş ya da nefret etmiştir. Nefret edenleri tekrardan geriye çağıran ise HDR time lapseAvrupa'nın önemli binalarına "time lapse" bakışı "Nightvision". Devamını oku... » tekniği olmuştur. Farklı pozlandırılmış 3 fotoğrafı birleştirerek yarattığımız gerçeküstü fotoğraflar, hdr timeTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » lapseTime Lapse nedir, ne değildir, nasıl yapılır?. Devamını oku... » tekniği ile hareket kabiliyeti de kazanınca, tekrar ele alınmış, tekrar ürünler verilmiştir. Önce “The Chapel” isimli HDR time lapse’e örnek teşkil edecek kısa filmimizi seyredelim.

 

 

Filmi seyrettik, nasıl gerçeküstü bir dünya yaratıldığını gördük. Peki nasıl yapıİnşaat / yapı / fabrika "time lapse" işleri. Devamını oku... »lmış bu filmTime Lapse tekniği ile neler yapabiliriz?. Devamını oku... », ne tür araç gereçler kullanılmış, hangi teknikler uygulanmış. Hemen kamera arkasını da seyredelim.

Gördüğünüz gibi aslında çok da basit bir iş değil, gerçek bir ekip çalışması, uzun uğraşların ürünü. Hareketli sahneler için dollyTime Lapse'ınıza hareket katın!. Devamını oku... » sistemler kullanılmış. Hatta astronomların kullandığı devşirme araçlar da gözünüze çarpmış olmalı. İlerleyen günlerde HDR time lapse tekniğiBBC'nin kullandığı time lapse teknikleri. Devamını oku... » ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğim, ama son olarak benim çok sevdiğim hdr time lapse bir videoyu sizinle paylaşmak istiyorum.

Time lapse bilgileri

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
Comments are closed.
Bunları da okumak isteyebilirsinizclose