Time Lapse’ınıza hareket katın!

Ara 28, 2011 Yorum yok

Tripodunuzu kurdunuz, zamanlayıcınızı da ayarladınız ve uzun bir süre bekleyip ilk çalışmanızı yaptınız. İlgili programda (ileride anlatılacak) karelerinizi birleştirip sonuca ulaştınız. Fakat içinize sinmeyen bir şey var, benim de sizinle paylaştığım videolara benzemiyor çektiğiniz, bir yavanlık, bir eksiklik var.

Neden?

Nedeni basit, pan tilt eksikliğinden kaynaklanıyor hepsi. Yani sağa sola, yukarı aşağı hareketlerin eksikliği, günün en güzel saatinde yakaladığınız görüntünün büyüsünü bozdu sanırım.

Peki böylesi yavaş hareketlerin bir bütünü olan time lapse’e nasıl olur da hareket verebiliriz?

Tabiki yavaş hareket eden motorlu slider ve dolly’ler le. Bu konuda hazırladığım detaylı yazıyı yakında okuyor olacaksınız. Fikir edinmek için daha önce paylaşmış olduğum BBC’nin videosunu izleyebilirsiniz.

işte burada : http://timelapseturkiye.com/time-lapse-bilgi/bbc-time-lapse-teknigi.html

RHFFWG9SVZFP

Time lapse teknikleri

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
Comments are closed.