Osto-Ray HTL V.1 Hizmete Hazır!

May 24, 2012 Yorum yok

Uzun süren araştırma ve çalışmalar sonucunda Osto-Ray HTLOsto - Ray HTL (hareketli time lapse) V.2 yolda!. Devamını oku... » (hareketli time lapse"Finding Portland" ile görsel şölen!. Devamını oku... ») sistemini bitirmiş bulunmaktayım. Bilindiği üzere timelapse"Finding Portland" ile görsel şölen!. Devamını oku... » genelde tripodEIS'i (Extreme Ice Survey) biliyor musunuz?. Devamını oku... » üzerine yetleştirilen sabit bir sistemle yapıİnşaat / yapı / fabrika "time lapse" işleri. Devamını oku... »lmakta (profesyonel çalışmaları bunun dışında tutuyorum). Osto-Ray HTL ile sabit timelapseIphone, Android Time Lapse cebinizde!. Devamını oku... » çalışmaları yatay düzlemde stabil hareket kabiliyeti kazanıyor.

Özellikler:

Belirttiğim gibi sabit timelapse işlerine yatay düzlemde hareket kazandırması en önemli özelliği (dikey düzlemde hareket çalışmalarım halen devam ediyor, Osto-Ray HTL XY adıyla onu da buradan sizlere duyuracağım). 2 metrelik bir ray üzerinde hareket eden sistem verdiğiniz mesafe ve zaman aralığıTime lapse ve zaman aralıkları (interval). Devamını oku... »nda istediğiniz hızda hareket edip, bu hareket esnasında da bünyesinde bulunan zamanlayıcı ile, ek bir zamanlayıcıTime lapse nasıl yapılır?. Devamını oku... »ya ihtiyaç duymaksızın çekim yapabiliyor. Ayrıca limit switch’lerin devreye girmesiyle rayın sonuna geldiğinde sistem kendini otomatik olarak kapatmakta. Bu da çekim boyunca sistemin başında durmanızı gereksiz kılıyor. Siz gerekli ayarlamaları yapıp kahvenizi yudumlarken, Osto-Ray HTL çekimleri yapıp işini bitiriyor. Bunlar dışında sistemin “çek-dur-çek” ve “sürekli” olmak üzere iki modu bulunmakta. Çek-dur-çek modunda sistem 1 kare çekim yapar, ardından motor belirtilen mesafede yol alıp yine belirtilen zamanTime lapse ve stüdyo kullanımı. Devamını oku... » kadar bekler. Bu modTime lapse nasıl yapılır?. Devamını oku... » geniş zaman aralıkları gerektiren çekimler için kullanılır (inşaatlar, fabrika bant üretimi gibi). Sürekli modda ise motor belirtilen hızda sürekli yol alır, dur kalk yapmadığı için daha kısa süreli işlerin akıcı çekimi için kullanılır (insanlar, bulutlarTime Lapse tekniği ile neler yapabiliriz?. Devamını oku... » gibi).

Kamera desteği

Sistemin ön ve yan tarafında ballhead (kamera kafası) bağlayabileceğiniz iki adet bölüm bulunmakta, bu bölümlere DSLRDSLR fotoğraf makinesine basit "hack"ler!. Devamını oku... », SLR, compactKompakt fotoğraf makinesi ile time lapse yapmak. Devamını oku... » makineler bağlanabilmekte. Eğer zamanlayıcıyı / tetikleyiciyi sistem üzerinden kullanmak isterseniz canonKompakt fotoğraf makinesi ile time lapse yapmak. Devamını oku... », nikonCanon eos / Nikon hata kodları ve çözümleri. Devamını oku... », sonyNero Trigger - İsviçre çakısı değil, Türk çakısı. Devamını oku... », panasonic ve olympusNero Trigger - İsviçre çakısı değil, Türk çakısı. Devamını oku... » makinalarla uyumludur. Bunun dışında sistemin motor gücü yatay düzlemde herhangi bir kamerayı da kullanmayı olanaklı kılar.

Güç desteği

Sistem 9-12 V aralığında çalışır. Bu nedenle dış çekimler için akü, pil ile de kullanabilirsiniz. Li-Po piller için de desteği vardır.

Not: Güç sadece Osto-Ray HTL içindir, kamera için ayrı bir güç kaynağı bulundurmak gerekmekte (pil, akü gibi).

Ne yapabilirsiniz?

Doğa olayları, belgeseller, inşaatlar, özel stüdyo çekimleri, mevsimsel olaylar ve daha bir çok konuda kullanabilirsiniz.

İrtibat :
Tel : 0535 893 43 26
E-posta : tolga [at] akbas [dot] biz

Osto-Ray HTL ile çekilmiş örnek videolar :

VideoKüçük Organizasyonlarınıza çözümler. Devamını oku... » 1 (1 saatlik bir süreç)

video 2 (2 saatlik bir süreç)

Osto Ray HTL Hakkında bilgiler, Time lapse, Time lapse bilgileri, Time lapse duyuruları

Yazar hakkında

http//timelapseturkiye.com sayfasının kurucusudur. Video kurgu ve fotoğrafçılıkla uğraşır. tolga_akbas kullanıcı adıyla bobiler.org'de monte yapar. Montelerine http://ostothek.com adresinden, fotoğraflarına http://tolgaakbas.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Halen özel bir televizyonda prodüktörlük yapmakta. Ayrıca İFSAK üyesidir.
Comments are closed.
Bunları da okumak isteyebilirsinizclose